Hasiči Třemošnice

Hasičský ples 2016

ples30Dne 18. března 2016 se v prostorách kulturního domu v Třemošnici konal náš tradiční hasičský ples, kde jsme se pro tento rok inspirovali ryze hasičskou tématikou a ples jsme uspořádali ve znamení plamínků a ohně, které tvořily většinu části výzdoby, nesoucí se v barvách žluté, červené a oranžové. A jaký jsme měli program? Jako první vystoupil oddíl přípravky malých hasičů Plamínek. Tento oddíl založil v září loňského roku Radim Vašíček a ve svém týmu má 14 dětí ve věku od 3 do 6 let. Společně se svými spolupracovníky, Vlastou Vašíčkovou, Leonkou Zadinovou a Lubošem Smutným, si pro vás připravili vystoupení, ve kterém děti zachraňovaly medvídka z hořícího domečku. Malí hasiči, kteří měli zrovna službu, seděli „v hasičské zbrojnici“, kde se jim po chvíli ozval naléhavý telefonát, kdy malá holčička oznamovala, že hoří domeček, ve kterém bydlí medvídek. Tísňová linka hasičů ji uklidnila, že na určené místo vysílá nejbližší požární jednotku a zároveň i záchrannou službu. Po vyhlášení poplachu sirénou si malí hasiči nejprve nasadili potřebné přilby a rychle se odebrali pro své originální hasičské auto, kterému blikaly majáky, svítila světla a mělo otevíratelné boční přihrádky pro hadice a vyjeli k nahlášenému požáru. Z domečku stále stoupal dým, ale díky rychlé a profesionální akci se podařilo včas začít hasit a vynést medvídka z domečku. To už na scénu přijela záchranná služba s malými zdravotnicemi, které medvídkovi poskytly potřebnou první pomoc, naložily ho na nosítka a odnesly do sanitky. Po šťastném záchranném zásahu se celým sálem rozezněl obrovský aplaus, který si naši mladí hasiči a hasičky náležitě užili a opravdu si ho zasloužili. Hned poté vystoupili starší žáci ze Základní umělecké školy Heřmanův Městec, pobočka Třemošnice, s taneční choreografií Sněženky a Machr pod vedením paní učitelky Terezky Jarošové.
ples70
Po prvních tanečních sériích naší oblíbené a již tradiční kapely Trik se nám tanečníci předvedli ještě jednou, kdy spojili své síly s tanečnicemi ze Základní umělecké školy Heřmanův Městec, se kterou v loňském roce založili taneční skupinu MegaReady, která se specializuje stylem Show dance a premiérově se nám představili se svým novým vystoupením s názvem Hoštice, inspirovaným oblíbenou českou komedií Slunce, seno….. Při obou vystoupeních byly použity známé hlášky včetně originálních obleků hlavních postav. I oni si zasloužili veliký aplaus a veliké poděkování za humorné zpestření našeho plesu. Jako půlnoční překvapení jsme se zatajeným dechem shlédli fireshow s názvem X Fuchsion Fire v podání Ondřeje Haška z Ostružna, jehož výkon sledovali a kontrovali i naši dva hasiči v zásahovém obleku u „nového“ hasičského autíčka, které jsme si „půjčili“ od malých hasičů. Ohňová show proběhla úspěšně a hned po ní jsme zahájili losování vstupenek o ceny. Opět jsme přivedli na scénu hasičské autíčko, ve kterém už nyní nebyly nezbytné hadice k hašení požáru, ale sladké odměny pro vylosované výherce včetně sladkého dárečku pro našeho starostu sboru Martina Tamchynu a jeho ženu Blanku, kteří oslavovali své životní jubileum. První tři vylosovaní výherci si odnesli z hasičského autíčka krásné plamínkové dortíky. Ani letos samozřejmě nechyběla bohatá a rozmanitá tombola, u které jsme si pro návštěvníky připravili malou inovaci, kdy za deset nevýherních lístků dostali cenu útěchy. Tímto bych chtěla poděkovat našim stálým i novým sponzorům, bez kterých byste si nemohli odnést svoje výhry. A také samozřejmě z celého srdce děkuji všem, kteří se na přípravách plesu podíleli a přispěli tak k jeho hladkému průběhu.
ples220
Pevně věřím, že jste se s námi dobře bavili a načerpali tím dobrou náladu a energii do všedních dní. I když jsme se nedostali do ankety redakční rady hodnotící letošní plesy, jelikož jsme měli ples dva dny po uzávěrce, dovoluji si s klidným svědomím říci, že jsme důstojně zakončili letošní plesovou sezonu a že náš ples patřil mezi ty hodně vydařené. Vše jsme dělali s láskou a pro vaši spokojenost, která se odrážela na vašich usměvavých tvářích a výborné náladě. A to je pro nás ten největší dar, jaký nám můžete dát. Děkujeme a budeme se těšit za rok zase na viděnou (24.3.2017 od 20:00h v KD Třemošnice).
Za SDH Třemošnice Bc. Jitka Stříšková

Všechny fotky z plesu od Vladimíra Kaliny k vidění zde


Back to Top