Hasiči Třemošnice

Hasičské soustředění ve Zbýšově – 2017

Tak jako každý rok se naše hasičská rodinka se „svými dětmi“ tradičně vypravila do zbýšovského kempu, kde jsme strávili báječný srpnový týden plný her, zážitků a zábavy. Pro letošní rok jsme se zaměřili především na týmovou spolupráci dětí a posílení jejich fyzické kondice. Aktivita dětí byla rozmanitá, hráli jsme různé hry a sportovali (Carcassonne, Pašerák, štafety, běh, střílení ze vzduchovky, šipky, stolní tenis, balonková přehazovaná, šipkovaná s vědomostními otázkami, jízda na raftu či pohádkohraní). Ani letos nechyběla „pravá“ lukostřelba a jízda na koni i v kočáře. Dále jsme si pro děti připravili dva výlety. Jeden celodenní do Fajnparku v Chlumci nad Cidlinou, který si děti náležitě užily a druhý výlet jsme měli na chotusickém letišti, kde jsme nejen viděli startovat a přisávat stíhačky, ale také jsme navštívili tamní hasičskou zbrojnici. Asi největším dobrodružstvím pro děti byla předem připravovaná noční bojovka, kterou jsme uspořádali společně s SDH Kněžice. Za to jim moc děkujeme. Počasí nám vcelku přálo, i když hřejivého sluníčka jsme se dočkali až v závěru týdne. I přesto jsme si letošní soustředění všichni moc užili a děti odjížděly domů šťastné, spokojené a usměvavé. A to je pro nás vedoucí ta největší pocta a pochvala. A proto bych chtěla na úplný závěr poděkovat právě jim, lidem, kteří věnovali dětem to nejcenější – svůj volný čas. Velké díky patří vedoucímu tábora Radimu Vašíčkovi a jeho spolupracovníkům: Vlastě Vašíčkové, Jitce a Pavlu Stříškovým, Denise Vrzáčkové, Zděňkovi Forštovi a Leoně Zadinové.

Za SDH Třemošnice, jednatelka sboru
Bc. Jitka Stříšková


Back to Top