Hasiči Třemošnice

Reportáž z hasičského bálu 2014

ples1_2014
Dne 21.února 2014 se konal tradiční hasičský ples, který se nesl v duchu hasičských uniforem. Jako hasičky jsme si v rámci výboru vytvořily kulturní komisi, abychom se významněji podílely na našich akcích a dodaly jim potřebný „ženský šmrnc“.
Letošního roku vévodily barvy hasičských uniforem – tmavě modrá a žlutá ,resp.zlatá, kterými jsme ozdobili celý sál. Kromě balonků jsme si téměř všechno vytvořili vlastními silami a měli jsme z toho velkou radost. Tímto bych chtěla poděkovat všem svým „sestrám a bratrům“ za velikou pomoc jak při výzdobě sálu, tak i přípravě tomboly a různých jiných „maličkostí“ spjatých s pořádáním taneční zábavy. Jako každý rok nám k poslechu i tanci hrála skupina Trik, která nás provází již řadu dlouhých let. Tombolu jsme měli velice pestrou a rozmanitou, veliké díky patří všem našim věrným sponzorům.
Jako kulturní vložku si pro nás děvčata z tanečního oboru Základní umělecké školy Heřmanův Městec, pobočka Třemošnice, pod vedením nové paní učitelky Terezy Jarošové, přichystala dvě taneční vystoupení, kterými se již ukázala na plese Města Třemošnice. Děvčata jsou velmi šikovná a minulý rok byla dokonce pozvána na účinkování v charitativním projektu pro nevidomé děti v Praze, kdy za účasti známých osobností získaly plně vycvičeného zdravotního psa. Jejich choreografie byla právě na půl ve znakové řeči a taneční vystoupení s názvem „Hudba pro oči“ bylo velice úspěšné. A jako bonus se dívky mohly setkat a vyfotit s řadou známých osobností, například s Karlem Gottem a jeho ženou Ivankou, Miroslavem Žbirkou či s úžasným Miro Šmajdou. Děvčatům moc děkujeme a přejeme jim do dalších studijních let mnoho úspěchů.
Kolem půlnoci, kdy měla kapela pauzu na večeři, jsme se pokusili trošičku vyplnit vytvořený volný čas trochou improvizace ve formě soutěžních úkolů určených jak pro muže, ženy tak i dvojice. Muži soutěžili v co nejrychleji vypitý půllitr piva, ženy v co nejrychleji smotanou dětskou požární hadici a dvojice v co nejrychleji provedený úkol s bonbonkem na niti. Všichni soutěžící byli opravdu úžasní, ale v každé kategorii může být první pouze ten nejlepší, který si za odměnu odnesl nejen lahvinku dobrého vínka, ale především tzv. zážitkové sranda ceny, kterými byli výherci obdařeni již onen večer. A tak se uskutečnil Přelet nad Alpami, Romantický pohled na zámek či Slalom v Tatrách, který si výherce opravdu užil v lyžích na parketu.
Ač nebyl zcela plný sál, nálada byla výborná, drinky vynikající a kapela nám hrála do brzkých ranních hodin.
Věříme, že se Vám náš ples líbil, že jste si užili chvíle pohody a uvolnění. Budeme se na Vás těšit opět za rok v termínu 13. 3. 2015 ve 20:00 hodin v KD Třemošnice.

                                  Za kulturní komisi jednatelka sboru Bc. Jitka Stříšková


Back to Top