Hasiči Třemošnice

Prvoligová soutěž: O pohár starosty města

Náš sbor tradičně pořádal v sobotu 3. 5. 2014 již 18. ročník ligy soutěže v požárním sportu „O pohár starosty města“ konané na třemošnickém fotbalovém stadionu. Do soutěže se přihlásilo a vzápětí bojovalo neuvěřitelných 30 mužských a 12 ženských družstev.

Konkurence byla veliká a víra podat nejlepší výkon ještě silnější. Ne každému se to ale povedlo podle svých představ (3 neplatné pokusy), ale jako celek můžeme konstatovat, že většina mužských týmů doběhla s časem pod 30 s, přičemž rozdíly mezi jednotlivými týmy byly mnohdy jen pár desetin vteřin. Nakonec své prvenství vybojoval tým SDH Zbožnov B (s časem 23,51 s), který také obsadil i druhé místo (SDH Zbožnov A, s časem 23,95 s). Mezi třetím a čtvrtým místem byl rozdíl pouhé vteřiny, ale své bronzové místo obhájilo družstvo SDH Výsonín (s časem 24,21 s) před 4. družstvem SDH Seč (s časem 25,16). Naše 2 mužská družstva letos moc neuspěla (27. místo a neplatný pokus).

I ženské týmy předvedly skvělé výkony, určitě se bylo na co dívat a zároveň je všemožně podporovat. Kromě jednoho neplatného pokusu se děvčatům podařilo i přes některé překážky doběhnout do konce. Nejlepší čas měl tým SDH Štěpánov (s časem 28,22 s), tým SDH Chrudim se umístil na stříbrné příčce (s časem 30,17 s) a své bronzové místo obhájil tým SDH Horka (s časem 31,23 s) těsně nad týmem SDH Morašice (s časem 31,42 s). Naše domácí družstvo bylo nakonec na 11. místě.

Celého sportovního klání se samozřejmě zúčastnil i starosta města Třemošnice, pan Mgr. Stanislav Peca, se svým zástupcem, panem Ing. Miroslavem Bubeníkem. Jelikož letos slaví město Třemošnice 450. výročí svého vzniku, připravilo oběma vítězným týmům k pravidelným cenám a pohárům i jedno překvapení. Ženský tým si z rukou starosty převzal sladkou odměnu, dvoupatrový jahodový dort a na mužský tým čekala odměna v podobě pěkně urostlé uzené kýty.

Kromě sportovního ducha jsme se jako organizátoři tohoto klání snažili uspokojit i chuťové buňky nejen našich soutěžících. Jako tradičně jsme opékali prasátko, které bylo letos obzvlášť chutné a křupavé, připravovali steaky, klobásky, hranolky a jiné pochutiny. Z nápojů se, vzhledem k téměř zimnímu počasí, nejvíce vařil grog a svařené víno. Příznivci piva si také přišli na své a svůj lahodný mok si mohli vychutnávat po celý sobotní den. I přes chladné větrné počasí jsme si tyto prvoligové závody užili a těšili se z požárního sportu, který je naším velkým koníčkem.

Sbor dobrovolných hasičů Třemošnice a město Třemošnice tímto děkuje všem týmům za hojnou účast a za nezapomenutelný sportovní zážitek a zároveň zve na další, již 19. ročník soutěže v požárním sportu konané v Třemošnici dne 9. 5. 2015.

Za SDH Třemošnice
jednatelka sboru
Bc. Jitka Stříšková


Back to Top