Hasiči Třemošnice

Přípravka malých hasičů – „Plamínek“

DSCN6621r
V září tohoto roku proběhl nábor dětí do přípravky malých hasičů v místní mateřské škole.
Přihlasilo se patnác dětí. Schůzky malých hasičů oddílu „Plamínek“ se pravidelně konají v pondělí od 15,30 hod do 16,45 hod.
Na schůzkách se děti učí topografické značky, spojování hadic, vázání uzlů, zdravovědu (obvázání kolínka a ručičky), zorientování mapy pomocí buzoly, střílení ze vzduchovky, atd… Nejvíce oblíbené jsou překážkové dráhy, různé štafety a stříkání ze džběrové stříkačky.

17.10.2015 se sedm dětí zúčastnilo závodu v požární všestrannosti v Brčekolech. Celou trať absolvovaly s vedoucím a asistentem. Většinu disciplín plnily děti poprvé. Přesto se umístily na prvním místě. Odměnou jim byly drobné dárky, sladkosti a poukaz v hodnotě 1000 -, KČ do zábavného centra v Hradci Králové.

Radim Vašíček


Back to Top