Hasiči Třemošnice

POŽÁRNÍ SPORT – O POHÁR STAROSTY MĚSTA TŘEMOŠNICE

Sbor dobrovolných hasičů Třemošnice již tradičně pořádal v sobotu 9 .5. 2015 19. ročník ligy soutěže v požárním sportu “ O pohár starosty města Třemošnice“, konaný na zdejším fotbalovém stadionu. Do soutěže se přihlásilo 24 mužských a 13 ženských družstev.
Konkurence byla opravdu veliká a snaha podat co nejlepší výkon ještě silnější. Z dopoledních mraků s deštěm se na nás nakonec usmálo sluníčko, které se na nás vydrželo dívat celou soutěž, než se rozhodlo jít o dům dál a poslat nám zase déšť. Úžasnou atmosféru celého klání podpořili naši kamarádi ze slovinského Zavratce, kteří si v závěru soutěže sami zkusili požární útok s velkým aplausem od nás místních.
V oficiální výsledkové listině se na prvních třech příčkách v kategorii mužů umístilo SDH Zbožnov (s časem 22,43s), SDH Výsonín (s časem 22,71s) a ČHJ Prosetín (s časem 22,91s).Do 13. místa si ostatní mužstva udržela pozici v časovém rozmění do 30s. Náš tým se bohužel neprobojoval nijak výrazně, skončil na 21.místě (s časem 39,39s). Budeme držet pěstičky,aby v nadcházejím kulatém ročníku vyšlo jejich lepší umístění. Ve výsledkové listině žen se na prvních třech místech umístil tým z SDH Štěpánov (s časem 27,23s), SDH Holetín (s časem 28,08s) a SDH Výsonín (s časem 28,3).
Celého sportovního klání se samozřejmě zúčastnil pan starosta města Třemošnice pan Ing. Miroslav Bubeník , který nejen sledoval celé sportovní klání a v závěru soutěže předal všem zúčastněným týmům společně s velitelem Radimem Vašíčkem a starostou SDH Třemošnice Martinem Tamchynou hodnotné ceny. Předávání cen se zúčastnili nejenom starosta sboru bratr Martin Tamchyna a velitel sboru bratr Radim Vašíček, ale také velitel hasičů ze slovinského Zavratce Primož Leskovec.
Kromě sportovního ducha jsme se jako organizátoři tohoto klání snažili uspokojit i chuťové buňky, a to nejen našich soutěžících, ale také všech návštěvníků soutěže. Jelikož bylo opravdu hezky, nejvíce chutnalo dobře vychlazené pivečko, grilované prasátko, klobásky, steaky, hranolky a párek v rohlíku, což nejvíce ocenily děti.
Naši velmi srdeční kamarádi ze slovinského Zavratce k nám do Třemošnice přivezli neskutečnou pohodu, velice dobrou náladu a i přes jazykovou bariéru jsme se nakonec všichni domluvili a užili si společně báječné a nezapomenutelné chvíle. Slovinští hasiči k nám zavítali již ve čtvrtek 7.5.2015 ve večerních hodinách, kde jsme jim v prostorách místní hasičárny uspořádali přivítání s pozdní večeří, kterou pro nás připravila školní jídelna, které tímto velice děkujeme nejen za výtečný gulášek,ale i za zapůjčení kuchyňského nádobí.Ubytování bylo zajištěno ve zdejším Club hotelu. V pátek jsme společně navštívili Pařížovskou přehradu s odborným výkladem Martina Horského a profi hasiče v nedaleké Seči. Odpoledne se pak podívali do „našeho“ Závratce, kde se jejich průvodcem stal pan Miroslav Vyšata. V pozdních odpoledních hodinách jsme se sešli na večeři v SRC Lihovaru a posléze se vrhli trošičku do jiného sporotvního klání – do bowlingu. V sobotu nám opět vypomohl pan Vyšata, který se vydal s naší návštěvou na Lichnici, neboť celá naše jednotka připravovala již zmíněné závody. Po sportovním klání nás naši kamarádi opět „opustili“ a navštívili pivovar ve Žlebských Chvalovicích. Nedělní dopoledne bylo ve znamení loučení, předání dárků nejen od našeho sboru,ale také upomínkových předmětů od města Třemošnice. Na oplátku je i náš sbor pozván do slovinského Zavratce a Studence v polovině července letošního roku. Věříme, že nám to vyjde a že si společně užijeme příjemné chvíle.
Na závěr bych chtěla jménem sboru dobrovolných hasičů Třemošnice poděkovat všem sborům za hojnou účast a nezapomenutelný sportovní zážitek a zároveň vás předběžně pozvat na již 20.ročník soutěže v požárním sportu, který se bude konat příští rok v měsíci květnu opět v Třemošnici. Budeme se na Vás těšit.

Bc. Jitka Stříšková
jednatelka sboru SDH Třemošnice


Back to Top