Liga okresu Chrudim – Třemošnice 7. 5. 2016

Hasici3

Sbor dobrovolných hasičů Třemošnice tradičně zahajoval v sobotu 7. 5. 2016 již jubilejní 20. ročník soutěže v požárním sportu „O pohár starosty města Třemošnice“, konaný na zdejším fotbalovém stadionu. Do soutěže se přihlásilo 26 mužských a 10 ženských družstev. Konkurence byla opravdu veliká a snaha podat co největší výkon ještě silnější. Počasí nám v průběhu celého soutěžního klání přálo, a tak jsme byli všichni spokojeni, zejména pak naši sportovci a sportovkyně. Čestným hostem letošního ročníku byl 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje pan Ing. Roman Línek, MBA, který společně s naším panem starostou Ing. Miroslavem Bubeníkem, starostou SDH Třemošnice Martinem Tamchynou, velitelem SDH Třemošnice Radimem Vašíčkem a členem výkonného výboru OSH za SDH Seč, panem Bohuslavem Šulcem st., soutěž zahájili a popřáli všem zúčastněným hodně štěstí a zdaru.
Hasici7

V oficiální výsledkové listině se na prvních třech příčkách v kategorii mužů umístily týmy z SDH Zbožnov A (čas 21,42 s), SDH Lukavice A (čas 23,00 s) a SDH Zbožnov B (čas 24,21 s). Chlapci z Božnova, kteří svým časem 21,42 s stanovili nejen rekord dráhy, ale i nový rekord Ligy okresu Chrudim. Překonali tímto svůj dosavadní rekord téměř o více jak půl vteřiny, tak obzvláště jim posíláme velkou gratulaci. Na tomto příkladu vidíme, že v požárním sportovním závodu hrají velkou roli zlomky vteřin. Do 18. místa si ostatní mužstva udržela pozici v časovém rozmezí do 30 sekund. Náš tým se bohužel ani letos neprobojoval, i když začal s velice výborným časem, ale bohužel došlo k neplatnému pokusu, a tak budeme držet pěstičky, aby se jim podařilo příští rok jejich smůlu konečně prolomit. Celkově byly 4 neplatné pokusy (společně s Třemošnicí neměly štěstí týmy z ČHJ Prosetín, SDH Rosice a SDH Hrochův Týnec). Ve výsledkové listině žen se na prvních třech místech umístily týmy z ČHJ Hlinsko (čas 27,45 s), SDH Holetín (čas 27,50 s) a SDH Slatiňany (čas 27,68 s). O další ligové body se hasiči znovu utkají na závodu 4. června 2016 na Seči. Liga trvá až do podzimu.
Hasici110

Po skončení celého sportovního klání přišlo asi to nejhezčí, a to předávání pohárů a darů vítězům, i všem zúčastněným družstvům. Předávání cen se osobně ujal nejen starosta města, ale také členové výboru SDH Třemošnice (Bc. Jitka Stříšková, Radim Vašíček a Martin Tamchyna). Pan Bohuslav Šulc st. poděkoval nejen všem soutěžícím za fair hru a hezký sportovní zážitek, ale poděkování patřilo i městu Třemošnice, které s námi spolupracuje a umožňuje nám vytvořit velmi kvalitní zázemí pro konání různých sportovních akcí s požární tématikou. K tomuto poděkování se připojujeme samozřejmě také.
Kromě sportovního ducha jsme se jako organizátoři celé akce snažili uspokojit i chuťové buňky nejen našim soutěžícím, ale také všem návštěvníkům. Jelikož bylo opravdu moc hezky, nejvíce chutnalo dobře vychlazené pivečko, grilované prasátko, klobásky, steaky, hranolky a párky v rohlíku, což nejvíce ocenily děti.

Hasici105

Závěrem bych chtěla jménem SDH Třemošnice poděkovat všem sborům za hojnou účast a nezapomenutelný sportovní zážitek a zároveň vás pozvat na již 21. ročník soutěže v požárním sportu, který se bude konat v sobotu 6. 5. 2017 opět v našem městě. Děkujeme za vaši přízeň a budeme se na vás zase moc těšit. Všechny fotky z letošního sportovního klání si můžete prohlédnout na kamah.rajce.idnes.cz (fota od Kamila Handlíře).

Výsledková listina mužů

Výsledková listina žen

Za SDH Třemošnice
jednatelka Bc. Jitka Stříšková


Back to Top