Hasiči Třemošnice

HASIČSKÉ SOUSTŘEDĚNÍ VE ZBÝŠOVĚ

dsc_0132Tak jako každý rok se naše hasičská rodinka se „svými dětmi“ vypravila do zbýšovského kempu, kde jsme strávili opravdu báječný srpnový týden, který se tentokrát nesl v duchu letních olympijských her. Zatím co naši olympionici bojovali v Riu, my jsme se jim tímto tématem chtěli co nejvíce přiblížit, a proto vznikl tento nápad. Pro děti to bylo velké překvapení, ale náramně se těšily. Již první den si každá chatka vytvořila své vlajky a hymny, abychom mohli večer letní olympijské hry ve Zbýšově slavnostně zahájit zapálením olympijské pochodně a vyvěšením olympijské vlajky. Druhý den si děti i vedoucí vytvořili trička s olympijskými kruhy a mohli jsme začít s předem stanovenými disciplínami – lukostřelbou, hodem na cíl (do olympijských kruhů), vrhem koulí, skokem do dálky, trojskokem, střelbou ze vzduchovky, šipkami, stolním tenisem, během a jízdou na raftu. Děti byly moc šikovné, všechny disciplíny zvládly a při ukončení her, stáhnutím vlajky a uhašením olympijského ohně, dostaly diplomy a krásné dárky nejenom s olympijskou tematikou. Večer je pak jako další překvapení čekala noční bojovka, kterou jsme naplánovali s SDH Kněžice, kteří byli na táboře ve stejném termínu jako my. Společně si děti zahrály různé míčové a vědomostní hry, nechyběla ani lesní šipkovaná, jak s tematickými otázkami, tak otázkami hasičské zdatnosti. Dalším překvapením byla „pravá“ lukostřelba, kdy jsme si mohli všichni zastřílet z opravdového luku, jízda na koních i v kočáře a dokonce i hudebně-divadelní představení opery Rusalka, která za námi opravdu přijela a večer při úplňku zazpívala z loďky na rybníce dvě nejznámější árie. Širokou pestrost našeho táborového týdne završil pravidelný čtvrteční výlet. Děti už byly zvyklé, že jsme jezdili do Aquaparku v Kolíně, a tak byly velice překvapené, že letos tomu tak nebude. Ale změna je mile překvapila. Jeli jsme společně do Pardubic, které vytvořily v rámci olympijských her svůj park, kde si každý účastník mohl na vlastní kůži vyzkoušet z mnoha olympijských a sportovních disciplín. Za splnění deseti z nich, což zvládli i vedoucí tábora, jsme byli nakonec odměněni speciálním diplomem za zdolání stanovišť v olympijském parku Pardubice 2016. Na získání medaile (splnění 20 disciplín) jsme neměli bohužel čas. Počasí nám přálo nejenom v tento den, ale po celý táborový týden, tak jsme si to letos opravdu všichni užili a děti odjížděly domů šťastné, spokojené a usměvavé. A to je pro nás vedoucí ta největší pocta a pochvala. A proto na úplný závěr bych chtěla poděkovat právě jim, lidem, kteří věnovali dětem to nejcennější – svůj volný čas. Velké díky patří vedoucímu tábora Radimovi Vašíčkovi a jeho spolupracovníkům: Vlastě Vašíčkové, Jitce a Pavlu Stříškovým, Aleně Svobodové, Michalu Komárkovi, Marku Malinskému a Leoně Zadinové.
Za SDH Třemošnice, jednatelka sboru, Bc. Jitka Stříšková


Back to Top