Hasiči Třemošnice

Děteské hasičské soustředění – Zbýšov 2015

taborzbysov2015Tak jako každý rok se naše hasičská rodinka se „svými dětmi“ vypravila do zbýšovského kempu, kde jsme strávili báječný sprnový týden. Letos jsme odjížděli v době tropických veder a přísného zákazu rozdělávání ohně v otevřené přírodě, proto jsme museli nahradit tradiční středeční a páteční grilování jinou zábavou. Pro děti jsme proto připravili náhradní program, o kterém nevěděly a opravdu se nám ho do poslední chvíle podařilo utajit. Ve čtvrteční den, který je vždy věnován celodennímu výletu (Aquaparku v Kolíně), jsme připravili a uspořádali vánoce. Když se děti v odpoledních hodinách vrátily, čekalo je opravdu milé překvapení. Celý náš komplex jsme vyzdobili vánoční tematikou, kde nechyběl živý stromeček s ozdobami, osvětlením, Ježíškem a dárečky pro každého, svátečně vyzdobené sezení s domácí vánočkou a celým kempem se nesly vánoční koledy a písně, které jsme si také společně zazpívali. Páteční den byl zasvěcen silvestrovskému karnevalu s diskotékou a půlnočním přípitkem, udělením diplomů z různých soutěží a upomínkových dárků a sladkostí.
Netradiční dny střídaly i dny tradiční, jejichž náplní byly sportovní, vědomostní a paměťové hry, kde děti soutěžily nejen za sebe, ale i za svůj tým a sbíraly za každou disciplínu body, které se jim započítávaly do celotýdenního hodnocení. Musím tímto pochválit všechny děti za jejich výkony a za snahu dosáhnout co nejlepších výsledků. Kromě míčových her byly nejoblíbenější turnaje ve stolním tenise a elektronických šipkách. Ve dnech dešťů a bouřek, které nás také zastihly, jsme hráli hry ve společenské místnosti, kde nechyběl ani umělecký koutek, ve kterém si děti barvami na sklo vyrobily originální skleničky a náhrdelníkové přívěsky. Nechyběla ani tolik oblíbená jízda na raftu a střílení ze vzduchovky na cíl.
I když se nám počasí v průběhu celého týdne měnilo, vždy jsme se dokázali zabavit a prožít tak společně krásné a pohodové prázdninové dny.
Na závěr bych chtěla poděkovat všem vedoucím, kteří se podíleli na plynulé oraganizaci a vyváženém průběhu celé akce a věnovali dětem to nejcennější – svůj čas. Velké díky patří vedoucímu tábora Radimovi Vašíčkovi a jeho spolupracovníkům : Vlastě Vašíčkové, Jitce a Pavlu Stříškovým, Báře Vlčkové, Denče Vrzáčkové a Michalu Komárkovi.

jednatelka sboru
Bc. Jitka Stříšková


Back to Top