Hasiči Třemošnice

Den otevřených dveří

Dne 27. 9. 2014 jsme opět po dvou letech pořádali Den otevřených dveří jako poděkování našemu zřizovateli a provozovateli, městu Třemošnice, které letos slaví 450 let od svého vzniku.

DSC_0014

Na tento den jsme se opravdu těšili a pořádně připravili.Udělali jsme generální úklid všech našich prostor, vymalovali zasedací místnost a kuchyňský kout, vyčistili a vyleštili zásahová vozidla, která se vyvezla na dvorek, aby byla lépe přístupná návštěvníkům. Zejména ti nejmladší si s velkou chutí vyzkoušeli, jaké to je sedět v hasičském autě, a ti větší dokonce na jeho střeše. Tam byl výhled asi nejhezčí, obzvlášť v době ukázky modelové situace dopravní nehody osobního auta a motocyklisty. Všichni tak měli jedinečnou možnost vidět na vlastní oči, jak vypadá záchranná akce hasičů s pomocí hydraulických nůžek, kterými stříhali vozidlo, aby mohli vyprostit zraněné osoby a přejít tak na prvotní zdravotnickou pomoc. Průběh ukázky moderoval z hasičského auta Petr Budiš a závěrečného slova se po skončení ukázky ujal Radim Vašíček. Ukázka byla velice poučná, všem se líbila a v neposlední řadě se naši hasiči tímto opět procvičili ve své činnosti.Nechyběly také soutěže pro děti, slalom v opileckých brýlích, kdy jsme měli možnost vyzkoušet si, jak je nebezpečné být v takovém stavu třeba právě na silnici. Prohlídku hasičských prostor jsme měli ten den neomezenou.
Nechybělo ani občerstvení v podobě úžasných kuřecích steaků a klobás,jejichž výtečnou chuť dovršilo chutné chlazené pivečko pro dospělé či limonády různých příchutí pro děti zcela zdarma.
I když návštěvníků nakonec mnoho nepřišlo, celý den jsme si náležitě užili, počasí nám také vyšlo a návštěva pana starosty Stanislava Peci byla pro nás pověstnou třešničkou na dortu.
Závěrem bychom chtěli poděkovat za podporu, kterou nám město Třemošnice poskytuje a cení si naší dobrovolné práce, kterou děláme srdcem a ve prospěch občanů nejen za účelem ochrany jejich majetků.

Za SDH Třemošnice jednatelka Bc. Jitka Stříšková

DSC_0061

DSC_0019

DSC_0023

DSC_0031

DSC_0036

DSC_0041

DSC_0046

DSC_0055

DSC_0060


Back to Top